تی آرایکس چیست

تی آر ایکس مخفف تمرینات مقاومتی کل بدن است، که توسط یک افسرنیروی دریایی امریکا ابداع شد، تی آرایکس  یک روش تمرینی قدرتی است که باعث ایجاد مقاومت، قدرت، تعادل، هماهنگی، انعطاف پذیری و ثبات مفصل می شود. ویکی از اهداف ورزش تی آرایکس تمرین در فضای کوچیک و با حداقل تجهیزات است.

مزایا ورزش تی آر ایکس

تی آرایکس یک ورزش هوازی و استقامتی است، که افرادی که سابقه‌ی انجام ورزش های دیگررا دارند می توانند، به راحتی ورزش تی آرایکس انجام دهند. تمرکز اصلی ورزش تی آرایکس روی تقویت قدرت بدنی، تعادل و انعطاف پذیری واستقامت بدن است.

واین ورزش طوری طراحی شده که تمام عضلات اصلی و جانبی بدن را همزمان درگیر می‌کند، ورزش تی آر ایکس برای چربی سوزی بسیار عالی است و شما می توانید در یک جلسه 1600 کلری بسوزانید.علاوه بر این ورزش تی آرایکس برای افراد مسن هم مفید است.

مضرات ورزش تی آر اکیس

هرورزشی علاوه بر فواید آن، مضراتی هم دارد.اگر در ورزش تی آرایکس زیادروی کنید یا تمرینا درست انجام ندهید حتماٌ آسب خواهید دید.

 کسانی که قدرت بدنی ضعیفی دارند یا سابقه آسیب های مفصلی دارند، باید بسیار دقت داشته باشند چون کش های تی آرایکس به بدن آن ها آسیب وارد می‌کند. کسانی که سابقه ورزشی ندارند بهتراست با ورزش های سبک‌تر شروع کنند، بعد به سراغ این ورزش بروید.

ویژگی های ورزش تی آر ایکس

1.استفاده از وزن بدن فرد به عنوان مقاومت                    2.تمرینات پایین‌تنه و بالاتنه بیش از300 حرکت

3.افزایش تعادل و انعطاف پذیری                                4.کاهش و افزایش وزن

5.حفظ تناسب اندام                                                6.تجهیزات کم و قابل حمل

از البسه ورزشی مردانه ما دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X